Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. veiklą Lietuvoje pradėjo regioniniai specialiojo ugdymo centrai (toliau Regioniniai centrai), kurie padeda švietimo įstaigoms rengtis įtraukiajam ugdymui bei spręsti šiuo metu kylančius iššūkius. Regioniniai centrai teikia metodinę konsultacinę pagalbą šalies mokykloms, darželiams, mokytojams ir švietimo pagalbos specialistams, kurie ugdo specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius. Regioninių centrų konsultavimo paslaugų teikimo paskirtis – padėti ugdymo įstaigai sukurti tinkamas įtraukiojo ugdymo(si) sąlygas mokiniams, kai pedagoginės psichologinės tarnybos ir (ar) kitų įstaigų pateiktų rekomendacijų nepavyksta įgyvendinti.
Regioniniai centrai pataria, konsultuoja mokyklas, kaip pritaikyti ugdymo turinį, organizuoti ir teikti švietimo pagalbą, kokius metodus taikyti, kaip ir kokias specialiąsias mokymo ir technines pagalbos priemones pasirinkti ir naudoti, kaip pritaikyti ugdymo aplinką ir kt.
Regioniniai centrai konsultuoja priskirto regiono mokyklas. Šių įstaigų specialistai dirba ne tik pačiuose centruose, bet vyksta ir į mokyklas, kurioms reikia konsultacijų. Lietuvoje šiuo metu pagalbą teikia 9 regioniniai specialiojo ugdymo centrai. Regioninių specialiojo ugdymo centrų teritorinį paslaugų teikimo paskirstymą pagal savivaldybes ir jų kontaktus rasite čia.